WRC Promotional Event - Shell Helix Rally Estonia 2019

WRC Promotional Event - Shell Helix Rally Estonia 2019
Lisas Indrek
Otepää
Reede, 12 Juuli, 2019 - 15:00
Kuni: Pühapäev, 14 Juuli, 2019 - 18:00
(Ajavöönd: Africa/Johannesburg)
Kategooriad

Toimumisaeg
Kõik ajad on kohandatud ajavööndi järgi: Africa/Johannesburg

See võistlus on juba möödas

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Valitsus toetas tänasel (31. jaanuar) kabinetinõupidamisel kultuuriminister Indrek Saare ettepanekut eraldada 980 000 eurot Eestis autoralli maailmameistrivõistluste sarja ametliku WRC testralli korraldamiseks.

Rally Estonia 2018 Foto: Mari Kirss[/caption]

WRC sarja korraldaja tegi Shell Helix Rally Estonia meeskonnale ettepaneku pidada Eestis autoralli maailmameistrivõistluste ametlik testralli, mis toimub 12.-14. juulil Lõuna-Eesti teedel. Ettepanek on tunnustus meie rahvusvaheliselt hinnatud kõrgele korraldustasemele ning senisele suurele publikuhuvile.

«Mul on väga hea meel näha, et aastate jooksul Rally Estonia korraldamisel tehtud suur töö on teeninud ära tähelepanuväärse tunnustuse ka autoralli maailmameistrivõistluste organisaatoritelt. Meie tublid rallisõitjad ning heal tasemel kohalikud võistlussarjad on tekitanud Eestis omamoodi rallibuumi. See annab meile suurepärase võimaluse maailmameistrivõistluste ametliku testralli kaudu viia Eesti maailma rallikaardile, tõsta meie tuntust maailmas ja tuua siia kümneid tuhandeid välisturiste, samuti panustab see tugevalt meie majandusse ja regionaalsesse arengusse,» sõnas peaminister Jüri Ratas.

«Ainulaadne võimalus korraldada juba sellel suvel WRC testralli etapp on tunnustus korraldusmeeskonna tööle ning võit mitte ainult autospordile ja kümnetele tuhandetele rallisõpradele, vaid kogu Eestile. Rallietapp toob Lõuna-Eestisse kümneid tuhandeid külalisi ning võistlust jälgivad telepildi vahendusel miljonid inimesed üle kogu maailma. See loob ka võimaluse, et juba mõne aasta pärast võiks täide minna unistus näha Ott Tänakut ja Martin Järveoja võistlemas maailmameistrivõistluste etapivõidu nimel siinsamas Eestis,» ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Rahandusminister Toomas Tõniste
rõhutas, et tänu suurele publikuhuvile on võistlusel Eestile ka positiivne majandusmõju. “Mul on hea meel, et Eestis julgetakse ja suudetakse niivõrd suuri spordivõistlusi korraldada. Seetõttu otsustas ka valitsus sellist algatust toetada,” lisas ta.

«Rally Estonia korraldusmeeskond on meie eesmärgi, kõrgetasemelise WRC egiidi all toimuva rallietapi Eestisse toomise nimel teinud tööd 9 aastat. Selle saavutamisel on väga olulist rolli mänginud hea koostöö riigi, kohalike omavalitsuste ja erasektori toetajatega. Tehtud töö sai väärilise tunnustuse,” ütles Shell Helix Rally Estonia üks peakorraldajatest Tarmo Hõbe. “Sellel ja järgnevatel aastatel on võtmetähtsusega tihe koostöö WRC sarja promootori, Rahvusvahelise Autoliidu FIA, WRC tehasemeeskondade, Eesti Autospordi Liidu, Eesti riigi ja Rally Estonia korraldusmeeskonna vahel,» kinnitas Hõbe.

Rally Estonia korraldust on läbi aastate hinnatud kõrgelt nii Rahvusvahelise Autoliidu FIA kui maailma tippsõitjate ja -meeskondade poolt, 2014. aastal valiti Rally Estonia Euroopa autoralli meistrivõistluste parimaks etapiks. 2018. aastal oli Rally Estonial üle 36 000 unikaalse külastaja, kellest 3000 olid välismaalased. Ametliku WRC testralli ning WRC sarja etapi korraldamine kasvatab tulevikus välisturistide arvu veelgi.

Rally Estonia järgnevate aastate toetamine selgub riigi eelarvestrateegia aastateks 2020-2023 lisataotluste arutelul sel kevadel.

Autoralli WRC sarja meediakajastus jõuab enam kui 155 riiki ja tänu teleülekannetele üle 850 miljoni inimeseni.[/quote]

Loe edasi uudise lehel
 

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,347
427
83
45
Rapla
rallirahvas.ee
Olen
Rallifänn
See ikka super uudis. Nüüd yahaks loota, et see testralli korda läheks. Ning selle õnnestumisse peab publik ka oma suure panuse andma. Loodan, et mingi purjus põmmpea seda üritust per*sse ei keera
 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Sellel aastal Citroën Total WRT meeskonna ridades autoralli MM-sarjas sõitvad Esapekka Lappi ja Janne Ferm tulevad 12.-14. juulil toimuva Shell Helix Rally Estonia starti Citroën C3 WRC autoga. Tegu on esimese tehasemeeskonnaga, kes on andnud teada oma osalemisest tänavu esimest korda korraldataval WRC promotsioonirallil. Lappi ja Ferm on kindlasti Soome MM-ralli oludele sarnastes tingimustes kiired ja Citroën C3 WRC võistlusauto näitas juba eelmisel aastal Lõuna-Eestis sõidetud katsetel head kiirust.

Rally Estonia ja selle katsed on Lappile ja Fermile tuttavad, kuna nad startisid Rally Estonial 2014. aastal S2000 autoga ja saavutasid viienda koha. Alates sellest hooajast sõidavad nad WRC sarjas Citroën Total WRT meeskonnas ja hetkel on nad autoralli maailmameistrivõistlustel kaheksandal kohal. Selle aasta parim tulemus on Rootsi MM-ralli teine koht.

 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Alates tänasest on müügil rallipassid (y)Rallipassid on jõudnud müüki Circle K jaamades üle Eesti ning rallyestonia.ee rallipoes, hinnaga 24€.
Käimas on tänasest ka❗ERIPAKKUMINE❗3=4, ehk osta 3 rallipassi ja saa üks TASUTA! Ideaalne võimalus osta endale ja sõpradele rallipassid ning nautida Baltikumi suurimat autospordivõistlust kõik koos!

RALLY ESTONIA rallipassi omanikele on ka seekord suurepärased soodustused Circle K Eesti jaamades! KÜTUS -4s/l, KUUM TOIT -20% ning AUTOPESU -25%. Osta rallipass kohe ja saad soodustusi kasutada kuni 21. juulini.

Rally Estonia veebipood: Rallipood - Rally Estonia - Rally Estonia

➖➖➖➖➖

#visitestonia #ShellHelixRallyEstonia #RallyEstonia #WRC #CircleK
 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Teine WRC sarja meeskond, kes teatab oma osalemisest tänavusel ametlikul WRC promotsioonirallil Shell Helix Rally Estonia, on Hyundai Motorsport.
Andreas Mikkelsen ja Anders Jæger stardivad 12.-14. juulil sõidetaval rallil Hyundai i20 Coupe WRC autoga.
(y)
(y)
(y)

 
 • Meeldib
Reactions: rennonahk

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,347
427
83
45
Rapla
rallirahvas.ee
Olen
Rallifänn
Tippudest siis välja hõigatud
Lappi - Ferm
Mikkelsen - Jaeger

Nüüd veel oodata Toyota ja M-Spordi poisse
 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Tippudest siis välja hõigatud
Lappi - Ferm
Mikkelsen - Jaeger

Nüüd veel oodata Toyota ja M-Spordi poisse
Toyota paneb välja Meeke, kuna Meekel on Toyotaga kõige vähem kogemusi ja iga kilomeeter on tähtis ;)
M-Spordilt siis Suninen
 

KaurOlen

Rallifanaatik
9 Detsember 2018
135
36
63
Olen
Rallifänn
Kiire venelane kinnitas samuti Rally Estonial osalemist

 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Sellel aastal saab koostöös Pirelliga näha Rally Estonial tugevaid R5 klassi sõitjaid Skandinaaviast ja Baltikumist. Esimesena saab teatada valitseva Norra meistri Kenneth Johnsrødi ja tema kaardilugeja Dyre Erling Fredrikseni osalemisest. Nad tulevad starti Johnsrød Racing poolt ettevalmistatud Ford Fiesta R5 autoga.

 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
6656
LHV autolaen AUTOEXPO loob Rally Estonia ajal Tartu kesklinna ainulaadse messikeskkonna • LHV autolaen AUTOEXPO on suurem kui eelmisel aastal
 • Kolmel päeval tihe programm, mille krooniks on 12. juulil tasuta kontsert
 • Külastajad saavad nii vaadata kui ka ise erinevaid sõiduvahendeid proovida


Shell Helix Rally Estonia, mis sõidetakse 12.-14. juulil on Baltikumi suurim autospordisündmus ja kindlasti Eesti üks suurimaid spordisündmusi, mis toob Lõuna-Eestisse kümneid tuhandeid rallifänne. Ametliku WRC promotsiooniralli Rally Estonia avamine ja lõpetamine toimuvad Tartus, Raekoja platsil ja Vabaduse puiesteel, kus on üles ehitatud vormel-1 stiilis kahekorruseline poodium. Selle kõrval on LHV autolaen AUTOEXPO messiala, mis pakub vaatamist ja tegevust kõigile, ka neile, kes pole veel rallifännid. Eraldi on olemas lasteala ja Tradehouse naisteala. AUTOEXPO ala avatakse reedel, 12. juulil kell 15.00 ja suletakse pühapäeval peale ralli autasustamist. LHV autolaen AUTOEXPO on külalistele tasuta.LHV autolaen AUTOEXPO toimus eelmisel aastal esimest korda ja eesmärk siduda autondust ja autosporti õnnestus. Kõigil kolmel päeval oli messialas rohkelt rahvast ja see andis korraldusmeeskonnale teadmise, et selle ideega saab edasi minna. Suures plaanis jälgitakse eelmisel aastal toiminud mudelit, mida on täiendatud. Kokku ligi 2000 m2 suurusel pindalal Tartu kesklinnas, Vabaduse puiesteel on läbi kolme päeva palju vaadata ja aktiivne programm, mille krooniks on reedel, 12. juulil toimuv tasuta kontsert.Autode maaletoojate esindused on AUTOEXPO’l väljas oma uudismudelitega, nii sõiduautod, veokid kui ka autokaravanid, mille populaarsus on Eestis kasvamas. Sarnaselt eelmise aastaga on väljas ka militaartehnika, mis kogus palju huvilisi. Uudismudelite kõrval saab näha nii uunikumide kui ka youngtimer’iteväljapanekuid.Eestit on maailmas tutvustanud erinevad autospordi insenertehnilised projektid ja tuntum neist on kindlasti Formula Student, mille juures töötanud palju tänasel päeval autospordis toimetavaid insenere ja mehaanikuid. Formula Student selle aasta eesmärgiks on tuua rajale Eesti esimene isejuhtiv vormel ja heameel on tõdeda, et Formula Student on oma väljapanekuga ka AUTOEXPO’l väljas. Nende kõrval on Eesti Tehnikaüliõpilaste Selts tegelnud aastaid pneumaatiliste sõiduvahendite arendamisega, millega on edukalt osaletud Pneumobile võistlustel. Nende viimase mudeli, T5 juures on märksõnaks 3D printimine ja see mudel on AUTOEXPO’l ka väljas. Lisaks on väljas ka mudel T1, millega saavad soovijad ka sõita proovida.Teadushuviliste jaoks on kindlasti tuttav nimi Ahhaa Keskus, mille esitlus ja väljapanek on hetkel veel saladuseloori all ja kohapeal saab juba näha, mida nad ette valmistanud on. Maanteeamet rõhub AUTOEXPO’l turvalisusele ja igaüks saab proovida kolme liiklusohutuse simulaatorit.Samal ajal kui WRC maailma tippsõitjad kihutavad Rally Estonia katsetel, saab enda võimeid proovile panna messialal. Kohal onWRC Game truck, kus saab ennast tunda kas Ott Tänaku või Sebastien Ogierina. Virtuaalse mängu kõrval saab proovida ka reaalset kihutamist, seda mudelautorajal, mis tõmbab adrenaliini korralikult käima. Väga oluline roll AUTOEXPO’l on Sportlandi ametlikul rallipoel, kust saab osta Shell Helix Rally Estonia ametliku fännikaupa ja kindlasti on seal palju häid pakkumisi.LHV jaepanganduse juhi, Kadri Kiiseli sõnul oli esimene LHV autolaen AUTOEXPO edukas ja otsus jätkamise osas tuli lihtsalt.

“Mul on hea meel, et saame ka sel aastal panustada väga kõrgetasemelise autospordisündmuse korraldamisel, kus on WRC tippsõitjad rajal ja kliendid raja ääres. Eelmisel aastal alanud koostöö haakub väga hästi LHV autolaenu tootega ja kogu sündmuse kontseptsioon ning läbiviimise professionaalsus sobib meie mõttelaadiga. Meile meeldivad inimesed ja ettevõtted, kes julgevalt suurelt mõelda, ette võtta ja tulevikku investeerida ning antud koostöö seda mõtet väga hästi ka kannab. Kohtumiseni LHV autolaen AUTOEXPO-l,” ütleb Kadri Kiisel.Tänavune naisteala AUTOEXPO’l kannab Tradehouse nime. Naisteala laiub 100 m² telgis. Tradehouse Ilukaubamaja telgis pakutakse toredat meelelahutust: jagatakse ilunippe, tutvustatakse põnevaid tooteid ning huvilised saavad kõike ise järele proovida. Suvele kohaselt on märksõnadeks kuldsed tätoveeringud, glitter ning kõige tähtsam – Eesti lipu teemalised põsemaalingud. Lisaks on naistealal avatud fotonurk ja kohapeal on mitmeid võimalusi võtta osa erinevatest mängudest ja väljakutsetest ning võita ilutooteid.Tradehouse Ilukaubamaja on varasemalt toetanud ja osalenud mitmetes suurprojektides nii heategevuse, meelelahutuse kui ka spordi valdkonnas. Ka Rally Estoniaga on varasem kokkupuude olemas.

„Esmakordselt lõi Tradehouse Rally Estonial kaasa 2014. aastal koos meie noorsportlasestipendiaadi rallisõitja Timmu Kõrgega. Projektis osalemisest saadud emotsioonid ja fiiling olid suurepärased! Seega nüüd, viis aastat hiljem, otsustasime taaskord end rallipisikuga rõõmustada ja naisteala enda kureerida võtta. Ootame rohkelt naisi meie ilutelki ning veedame üheskoos ühe mõnusa nädalalõpu suvises Tartus!“ kommenteerib Tradehouse tegevjuht Laura Kuldkepp.Tradehouse ilutelk on avatud reedest pühapäevani. Täpsema ajakava ja töötubade info leiab aadressilt:tradehouse.ee/rallyestoniaJanno Siitan, kes on Shell Helix Rally Estonia poolne AUTOEXPO eestvedaja tõdeb, et suur töö, mis sai tehtud ära eelmisel aastal õigustas ennast. Autospordisündmused pole kindlasti enam ainult rallifännidele ja olles Tartu kesklinnas on see suurepärane võimalus pakkuda läbi nädalavahetuse mõnusaid emotsioone nii rallifännidele kui ka Tartu elanikele ja külalistele.

„Kui me koos Urmo Aavaga eelmisel aastal selle ideega välja tulime, oli eeskätt Eesti autode maaletoojate huvi suur. Meie idee, siduda autondust ja autosporti on endiselt üks kandvaid mõtteid LHV autolaen AUTOEXPO juures. Need kaks valdkonda on omavahel tihedalt seotud ja ühe näitena saame välja tuua konkreetsed tegevused, mis toovad lähitulevikus hübriidtehnoloogia autorallisse. Oleme sellel aastal astunud sammu edasi ja usun, et suudame pakkuda häid elamusi ka neile, kes pole veel rallifännid ja kuna Rally Estonia eesmärk on olla koguperesündmus, siis see peegeldub ka AUTOEXPO’l läbi erinevate alade. Tänan kõiki koostööpartnereid, eriti nimitoetaja LHV’d, kes on meid usaldanud,“ ütleb Janno Siitan.Rallipassid on müügil Circle K jaamades üle Eesti ning rallyestonia.ee rallipoes, hinnaga 24€.Shell Helix Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on FIA European Rally Trophy ning Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli.
 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Ja kiireid sõitjaid aina lisandub (y)

 

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Kes veel ei ole näinud, siis Elvas selline plakat püsti.

Pildil siis välja toodud, et rallil osalevad Evans, Lappi, Tänak ja Mikkelsen

6672
 
 • Meeldib
Reactions: An To and Arvi

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,347
427
83
45
Rapla
rallirahvas.ee
Olen
Rallifänn
See on lahe. Nüüd võiks veel Rovanoperä ja Solberg ka platsis olla. Siis nähe kes peksab keda.
 

Vastamiseks pead olema sisse loginud!

Liitu meie rallisõprade kommuuniga, või logi sisse!

Registreeru

Liitu meie rallisõprade kommuuniga!

Logi sisse

Oled juba kasutaja? Siis logi sisse.

28. Kennards Hire Rally Australia 2019

Palju õnne sünnipäevaks!

Kuu Top Kasutajad

 • Sellel kuul: 8
 • Sellel kuul: 5
 • Sellel kuul: 3
 • Sellel kuul: 1
 • Sellel kuul: 1

Viimased tegevused

Viimased Uudised

Aasta rallifoto valimine
Järgmise aasta Mehhiko MM-rallil tehakse ajalugu
VIDEO: Nikolai Grjazin testis uuendatud Hyundai i20...
Ken Blocki Climbkhana 2
Peugeot Sport esitles ametlikult oma uut 208R4...

Millist foorumi disaini kasutad?

 • Valget

  Hääli: 7 21.9%
 • Musta

  Hääli: 16 50.0%
 • Klassik

  Hääli: 6 18.8%
 • Must Klassik

  Hääli: 3 9.4%

Kes tuleb 2019 WRC Maailmameistriks?

 • Ott Tänak

  Hääli: 64 98.5%
 • Sebastien Ogier

  Hääli: 1 1.5%
 • Thierry Neuville

  Hääli: 0 0.0%
 • Sebastien Loeb

  Hääli: 0 0.0%
 • Keegi muu

  Hääli: 0 0.0%

Reklaam