Tere tulemast rallirahva foorumisse!!! Jaga teistega oma muljeid rallirajalt !

Rally Estania 2020

Indrek

Rallihull :D
Staff
Liitunud
28 Detsember 2011
Postitusi
2,452
Reageerimisi saanud
600
Punkte
113
Selline uudis Delfilt siis :O

Raha pärast tekkinud tüli võib tähendada Rally Estonia lõppu

Nagu ikka on tülide ja vastasseisude tekkimise põhjus raha. Rally Estonia korraldajad on aastate jooksul ehitanud üles tõeliselt suure ürituseni, mille eelarve küündib 2,1 miljoni euroni. Suur osa sellest tuleb Eesti riigilt – lähitulevikus WRC etapi korraldusõiguse saamise lootuses eraldati 980 000 eurot. Võistluste toetamise kasuks rääkis ka teadmine, et varasematel aastatel on Rally Estonia majanduslik kogumõju ületanud viie miljoni piiri.
Eesti autospordiliit soovib aga Rally Estoniale mõeldud toetusest osa endale saada. Summa, mida korraldajatelt küsitakse, on 100 000 eurot. Kuna ralli korraldajate sõnul pole neil seaduse järgi võimalik sellist nõuet täita, kehtestas autospordiliidu juhatus rahvusvahelise ralli registreerimistasuks just 100 000 eurot. Arvestades seda, et veel mullu oli registreerimistasu 2000 eurot, suurendati seda 5000% võrra.

Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava sõnul on püütud leida alaliiduga kompromissi ja pakutud muid lahendusi, kuid kokkuleppele pole jõutud. Alaliidu soovitud summa maksmist peab ta aga võimatuks. Eesti Päevalehe andmetel on võimalik, et täna teatakse avalikkusele ralli ärajäämisest.

Autospordiliidu juhatuse liikmed ei varja, et 100 000 euro küsimise taga on soov täita alaliidu kõhna rahakotti. Kuna ralli pole olümpiaspordiala, on riigi rahastus napp ning keeruline on ka sponsoreid leida. Alaliidu inimestele näib ebaõiglane, et Rally Estonia korjab samal ajal kokku ebaproportsionaalselt palju toetusi, seehulgas ka riigi raha.

Koostöö puudub

Autospordiliidu juhatuse liige ja alaliidu igapäevategevust korraldav Janis Kaal nentis, et neid on justkui kõrvale jäetud ning nad ei saa üritusest kasu. „Riik on leidnud rallit korraldavas MTÜ-s omale partneri, kuid alaliit on kõrvale jäetud,” märkis ta. „Õige oleks see, kui alaliitu kaasataks selle ürituse korraldamisse. Paraku ma ei näe, et võistluse korraldajad ajaks alaliiduga ühist asja.”

Aava sõnul tähendab koostöö seda, et üritusi korraldatakse koos ja tehakse kõvasti tööd. „Selleks et midagi luua, tuleb pingutada. Meie unistus ja eesmärk on korraldada maailma parim ralli ja tänu sellele tuua Eestisse WRC sarja etapp,” lausus ta.

Juhatuse liikmed ei varja, et 100 000 euro küsimise taga on soov täita alaliidu kõhna rahakotti.

Mullu märtsis allkirjastasid Eesti autospordiliit, Rally Estonia korraldajad, WRC sarja promootor ja Eesti riik ühiste kavatsuste memorandumi, kus sõnastati eesmärk – tuua Eestisse WRC etapp. Sel põhjusel ongi riik nõus ralli korraldamist väga suure summaga toetama.

Kaal kinnitas, et alaliit pole lepingust taandunud. „Alaliidu jaoks ei ole WRC sarja etapi korraldamine lihtsalt peamine eesmärk. Meie ühine eesmärk peab olema kogu autospordi arendamine Eestis,” selgitas Kaal. Oma sõnade kinnituseks lisas ta, et ralli nõukoja koosolekul oli alaliidu esindaja ainus, kes pooldas tänavu ralli toimumist. Ülejäänud liikmed olid autospordiliidu nõude valguses ralli korraldamise vastu.

Alaliidu juhid viitavad sellele, et 100 000 euro loovutamine ei käiks ralli korraldajatele üle jõu, kui nad loobuksid liigsetest kulutustest. Küsitakse, kas on ikka vaja korraldada suuri kontserte ning ehitada mitmekorruseline stardilava. Nii-öelda tulede ja vilede pealt oleks võimalik kokku hoida. Küsimusi on tekitanud ka mitmendat aastat eelarves püsiv suur kulu IT-lahendustele.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn alaliidu suhtumist ei mõista. „Riik toetab Rally Estoniat just seetõttu, et nähakse võimalust tuua Eestisse WRC sarja etapp. Minu küsimus on, kas võistluse registreerimistasu suurendamine 5000% aitab sellele kuidagi kaasa. See töötab ju hoopis vastu,” märkis Pürn. „Selleks et Eestil tekiks võimalus WRC rallit saada, peab korraldus olema maailma parim. Rally Estonia korraldajad on jõudnud sellele tasemele kümme aastat kestnud töö tulemusel.”

Autospordiliidust on aga mõista antud, et Rally Estonia korraldajate loobumine ei pruugi tähendada tippralli ärajäämist. Alaliit võib kaaluda ka ise tippsõitjate osalusega ralli korraldamist. Arvatakse, et seda saab teha Rally Estoniaga võrreldes lihtsamas formaadis ja väiksemate kuludega.

 
Viimati :

Janec

WRC Huviline
Moderaator
Liitunud
5 Veebruar 2012
Postitusi
1,503
Reageerimisi saanud
457
Punkte
83
Vanus
46
Asukoht
Seal Kus Lõpeb Asfalt.
Koduleht
rallirahvas.ee
Olen
Rallifänn
Asi on ikka üle igasuguse mõistuse läinud. Faktid mis EAL õhku loopis osutusid täiesti valedeks. Eks nädal tuleb veel oodata. Ning siis kuuleme mida hr. Gross selle kohta kostab.
 

Indrek

Rallihull :D
Staff
Liitunud
28 Detsember 2011
Postitusi
2,452
Reageerimisi saanud
600
Punkte
113
Viiruseproovid jõuavad laborisse vabatahtlike ja ettevõtjate ühistööga

Avaliku koroonaviiruse testimise logistikat ja laboriteenust korraldavale SYNLABile tulid appi Eesti suurim kütuse jaemüügifirma Circle K ja Rally Estonia korraldajad, kes transpordivad koroonaviiruse proovid kõikjalt Eestist Tallinnas asuvasse laborisse.


Alates sellest nädalast ja järgneva nelja nädala jooksul toovad Rally Estonia vabatahtlikud iga päev üle Eesti asuvatest mobiilsetest proovivõtukohtadest kogutud proovid SYNLABi Tallinna laborisse. Circle K annab selleks kütuse ja Rally Estonia meeskonnad sõidavad vabast ajast ning oma sõiduautodega.

SYNLABi ja Medicumi eestvedamisel, koostöös mitmete erameditsiini ettevõtetega, hakati koroonaviiruse teste tegema mobiilsetes proovivõtukohtades Tallinnas, Tartus, Pärnus, Kuressaares, Viljandis, Narvas ja Kohtla-Järvel. SYNLABi logistikaautod läbivad üle Eesti arstikeskustest proovide kogumiseks iga päev üle 3000 kilomeetri. Nüüd tehakse koroonaviiruse kiiremaks laborisse jõudmiseks 3 lisaringi ja seda Rally Estonia inimeste abiga. Iga päev läbitakse lisaks marsruutidel Narva-Kohtla-Järve-Tallinn, Viljandi-Tartu-Tallinn ja Pärnu-Tallinn kokku ligi 1000 kilomeetrit. Täna kaalutakse täiendavate marsruutide avamist ka haiguskolletesse Saaremaal ja Võrus.


„Eesti riik on meil aidanud korraldada maailmatasemel suurüritusi ning nüüd on meie kord tulla appi. Nii pakkusimegi nädal tagasi Rally Estonia vabatahtlikega, et võime avalikul koroonaviiruse testimisel abiks olla. Leidsime, et saame aidata laborit proovide tihedamal transpordil – nii panustame viiruse leviku tõkestamisse ning viirusekandjate kiirele karantiini suunamisele,“ ütles Tarmo Hõbe, Rally Estonia üks peakorraldajatest.

„Circle K töötajad seisavad iga päev eesliinil ja me soovime siiralt, et meie poolt viiruseproovide veoks panustatav mootorikütus annab väikese panuse ühiskonda vaevava kriisi selgroo murdmiseks,“ lausus Circle K Eesti peadirektor Kai Realo.


Kõik vabatahtlikud läbisid möödunud nädala esmaspäeva hommikul ohutuskoolituse ja kasutavad proovide transportimisel nõutud isikukaitsevahendeid. Proovid asetatakse transportimiseks erilistesse konteineritesse. Eelmise nädala esmaspäeva õhtul olid esimesed sõitjad juba proovidega Tallinna poole teel.

" Otsustasime võtta Rally Estonia lahke pakkumise vastu, sest nende poolt teostatavad lisaringid võimaldavad meil proovid saada kiiremini laborisse ning seeläbi tagada kiirem proovide tulemuste teavitamine inimestele. SYNLABi logistikaautod toovad iga päev perearstide ja tervishoiuasutuste poolt võetud proove laborisse ning kolm lisaekipaaži aitavad meil laboriprotsesse veelgi tõhustada,“ tunnustas SYNLABi juhatuse esimees Rainar Aamisepp vabatahtlike suuremeelsust.


Perearstid hakkasid väljastama näidustustega patsientidele saatekirju koroonaviiruse testimisele mobiilsetesse proovivõtukohtadesse nädal tagasi.

Circle K Synlab Rally Estonia Koostöö - Pildil Tarmo Hõbe.jpg
 

Vastamiseks pead olema sisse loginud!

Liitu meie rallisõprade kommuuniga, või logi sisse!

Registreeru

Liitu meie rallisõprade kommuuniga!

Logi sisse

Oled juba kasutaja? Siis logi sisse.

EVRC 2020 Testralli

Viimased tegevused

Millist foorumi disaini kasutad?

 • Valget

  Hääli: 8 22.9%
 • Musta

  Hääli: 17 48.6%
 • Klassik

  Hääli: 6 17.1%
 • Must Klassik

  Hääli: 4 11.4%

Reklaam

Hetkel foorumis

Top