Eestlaste tegemised JWRC sarjas 2019

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,086
530
113
Roland Poom ja Ken Järveoja võistlevad 2019. aastal autoralli MM-võistluste JWRC klassis!

Poom - Järveoja Foto: Raivo Remmelgas

Täna avalikustatakse 2019. aasta autoralli MM-võistluste JWRC klassi võistlejad. Rõõm on teatada, et eesootaval hooajal on noortele rallisõitjatele mõeldud MM-sarjas võistlemas ka Roland Poom ja Ken Järveoja. Kui Rolandi jaoks on see JWRC sarja debüüdiks, siis Ken on MM-sarjas osalenud varasemalt kolmel korral (2007, 2013, 2018).

Ühise MM-debüüdi tegid Poom – Järveoja tänavusel Soome MM-rallil, kus küll JWRC arvestuses ei osaletud, kuid samasugusel Ford Fiesta R2T võistlusautol suudeti mitmel korral näidata JWRC esikolmikuga sarnaseid katseaegasid.
Roland ja Ken on kodustel meistrivõistlustel koos sõitnud kaks hooaega ning selle aja jooksul on noormehed sõitnud välja korralike resultaate, millest annab aimu 2017.aasta Alexela DMACK Trophy võit ning 2018.aasta Estonian R2 Challenge arvestuse teine koht. Nüüd on aga mehi MM-radadel ees ootamas uus ja huvitav ühine väljakutse.

Poom-Järveoja Foto: Karli-Saul

Roland on tänaseks juba 4.detsembril M-Sport meeskonna poolt tutvustatud uue Ford Fiesta R2 autoga saanud läbida ka esimesed kilomeetrid ning tema sõnul on tegemist väga võimsa autoga ning areng võrreldes eelmise mudeliga on märkimisväärne.

„Tundub päris uskumatu, aastaid oleme proovinud jõuda JWRC sarja ja täna saame öelda, et oleme juba mõne kuu pärast Rootsi MM rallil stardis. Olen väga tänulik eelkõike Priit Tederile, Tööriistamarketile ja IKH-le selle eest, et nad usuvad minusse ja Keni ning on valmis meiega koos tegema selle suure sammu. Võtame kogu hooaega samm sammult ning üks ralli korraga. Olen kindel, et anname Keniga endast parima kogu hooaja vältel. Kindlasti me ei lähe esimesel aastal JWRC sarja võidu eesmärgiga. See saab olema üks pikk tee, et ennast tõestada, nautida rallisid, koguda kogemusi ja lõpuks näidata, et milleks me võimelised oleme. Saab kindlasti olema väga põnev hooaeg, sest lisaks MM-rallidele, sõidame me kaasa ka Eesti Autoralli Meistrivõistlustel, kus on meil väga konkreetne eesmärk. Tänan kõiki pöidlahoidjaid ja toetajaid ja luban, et nüüd alles läheb põnevaks,“ sõnas Roland Poom enne eesootavat JWRC debüüthooaega.

JWRC klassi esimese stardi teevad Roland ja Ken veebruari keskel Rootsi lumel.

Kokku sõidetakse 2019.aastal JWRC klassis viis etappi.

JWRC kalender 2019
  1. Rootsi 14.-17.veebruar
  2. Korsika 28.-31.märts
  3. Sardiinia 13.-16.juuni
  4. Soome 1.-4.august
  5. Wales 3.-6.oktoober

Rallijutud Roland Poom ja Ken Järveojaga Lõuna-Eesti ralli eelsel testil

Rauno Paltser

Loe edasi uudise lehel

Viimati :
  • Meeldib
Reactions: AIGAR VAHELAAN

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,190
383
83
45
Rapla
Olen
Rallifänn
See on super uudis. Nüüd ei päästa Keni midagi kui ainult tiitel

KaurOlen

Rallifanaatik
9 Detsember 2018
125
34
63
Olen
Rallifänn
Ei ole küll eestlane, aga meilgi sõitmas käinud lõunanaaber teeb tuleval aastal samuti kaasa JWRC-s koos uue kaardilugejaga.

Kui nüüd Torn ka osaleks......

Viimati :

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,190
383
83
45
Rapla
Olen
Rallifänn
Ainuke millest ma aru ei saa on see, et tehakse sari ESTONIAN Junior Challenge. Aga võtame ka välisvõistlejaid. WTF kuidas me siis arendame oma enda jäletulevat põlve. MÜSTIKA
Äkki keegi seletaks seda mulle. Palun!

Gevin

Rallifanaatik
Staff
Moderaator
12 Mai 2014
505
116
83
Harjumaa, Eesti
Olen
Rallifänn
Ainuke millest ma aru ei saa on see, et tehakse sari ESTONIAN Junior Challenge. Aga võtame ka välisvõistlejaid. WTF kuidas me siis arendame oma enda jäletulevat põlve. MÜSTIKA
Äkki keegi seletaks seda mulle. Palun!

Ajad sa äkki sassi Estonian junior Challenge ja JWRC? Poom ja Sesks osalevad JWRC sarjas.

JWRC kalender 2019
  1. Rootsi 14.-17.veebruar
  2. Korsika 28.-31.märts
  3. Sardiinia 13.-16.juuni
  4. Soome 1.-4.august
  5. Wales 3.-6.oktoober
Estonian Junior Challenge 2019

EMV 1. etapp 18.-20.01.2019 Aluksne ralli (Läti)
EMV 2. etapp 08.-10.02.2019 Sarma ralli (Läti)
EMV 3. etapp 10.-11.05.2019 Tallinna ralli
EMV 4. etapp 14.-15.06.2019 Viru ralli
EMV 5. etapp 12.-14.07.2019 Shell Helix Rally Estonia
EMV 6. etapp 23.-24.(30.-31.)08.2019 Lõuna-Eesti ralli
EMV 7. etapp 11.-12.10.2019 Saaremaa ralli

Või keda silmas pead välisvõistleja all?

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,190
383
83
45
Rapla
Olen
Rallifänn
Ei aja segi. Loe see teks läbi.

Tsiteerin:

Noored autoralli tulevikulootused osalevad Eesti autoralli meistrivõistlustel EMV3 klassis. Sarnaselt eelmistele aastatele jagatakse Estonian Junior Challenge sarjas osalejatele kiiruskatse võidu eest lisapunkte. Estonian Junior Challenge sarjast osavõtt on avatud ka välisvõistlejatele.

• Meeldib
Reactions: KaurOlen

Indrek

Staff
28 Detsember 2011
2,086
530
113
Ei aja segi. Loe see teks läbi.

Tsiteerin:

Noored autoralli tulevikulootused osalevad Eesti autoralli meistrivõistlustel EMV3 klassis. Sarnaselt eelmistele aastatele jagatakse Estonian Junior Challenge sarjas osalejatele kiiruskatse võidu eest lisapunkte. Estonian Junior Challenge sarjast osavõtt on avatud ka välisvõistlejatele.
See vähe imelik jah. Tuleb siia mõni lätlane või soomlane paneb sarja kinni ja siis maksame tema oslemise JWRC sarjas kinni.

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,190
383
83
45
Rapla
Olen
Rallifänn
See vähe imelik jah. Tuleb siia mõni lätlane või soomlane paneb sarja kinni ja siis maksame tema oslemise JWRC sarjas kinni.
Just seda mõtlen mina kah. See sari siin võiks jääda ikka omadele poistele.

Vahula

Rallifanaatik
26 Oktoober 2018
298
81
63
Olen
Rallifänn
Just seda mõtlen mina kah. See sari siin võiks jääda ikka omadele poistele.
Mis kasu sellest omade poistega mõõduvõtmisest on kui väljamaal on tase teine. Kui sellest soomlasest või lätlasest jagu ei saa siis ei ole sinna väljamaale asja. Eks see auhind on selleks et osalejaid oleks. Huvitav oleks teada muidugi kes selle kinni maksab kas EAL?

Edit:

*Sarja toetajate poolt on välja pandud 30 000 eurot, mis on ette nähtud osalemaks M-Sport toetatud JWRC sarjas 2020.aastal Ford Fiesta R2 autoga, mille kujunduse osaks on kiri “ESTONIA”.
*M-Sport paneb sarja võitjale välja 30 000 euro suuruse stipendiumi osalemaks M-Sport toetatud JWRC sarjas 2020.aastal.
*Pirelli paneb sarja võitjale välja 30 000 euro suuruse stipendiumi osalemaks M-Sport toetatud Junior World Rally Championship sarjas 2020.aastal.

Ehk siis EAL seda lõbu kinni ei maksa nii et vahet pole mis maa sõitjad on.

Viimati :
  • Meeldib
Reactions: Arvi

Arvi

Rallifänn
30 Detsember 2017
66
39
43
Olen
Rallifänn
Seda minagi, et kui sa siin, kodustel teedel Lätlastest ja Soomlastest jagu ei saa, siis pole sul JWRC sarjas ka midagi teha.

Janec

WRC-GURU
Moderaator
Kuu Top Postitaja
5 Veebruar 2012
1,190
383
83
45
Rapla
Olen
Rallifänn
Roland Poob siis avalikustas oma junnu livery JWRC sarjas 2019

• Meeldib
Reactions: Indrek

Indrek

Staff
28 Detsember 2011
2,086
530
113
Ken Torn räägib uuest autost, millega ta veel lumel sõita pole saanud :D "Kolm korda saab läbi sõita ja siis tuleb rajale minna," tõdes Torn. "Kuulda on, et vedrustus, kast ja kõik on teine. Pidi isegi mugavam sõita olema."

Vastamiseks pead olema sisse loginud!

Liitu meie rallisõprade kommuuniga, või logi sisse!

Registreeru

Liitu meie rallisõprade kommuuniga!

Logi sisse

Oled juba kasutaja? Siis logi sisse.

Kuu Top Kasutajad

• Sellel kuul: 44
  • Sellel kuul: 16
  • Sellel kuul: 15
  • Sellel kuul: 14
  • Sellel kuul: 5

Vodafone Rally de Portugal

Viimased tegevused