Baltikumis alustatakse autovõidusõidu seeriavõistlusega, mis sobib nii tänavasportlastele kui professionaalidele

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Indrek lisas uudise
2019. aasta suvel tehakse Baltikumis algust autovõidusõidu seeriavõistlusega Baltic Time Attack Series, mis toob ka meie laiuskraadidele välismaal populaarse ja demokraatliku võistlusformaadi. Selle võidusõidu parim omadus on see, et ühel võidusõidul lubatakse võistelda nii entusiastidel, kes armastavad tänavaautodega kiiresti sõita, kui ka kogenud autosportlastel, kelle sportautod võivad olla spetsiaalselt selle võistluse jaoks ehitatud.

Välisriikide kogemus näitab, et sellise formaadiga võistlused on tihtipeale esimeseks sammuks autospordi suunas nendele autojuhtidele, keda häirivad kiiruspiirangud ja -kaamerad ühiselt kasutatavatel teedel. Samas on see kogenud autosportlastele väga tõsine võistlus, mis annab võimaluse arendada nii sõiduoskust kui tehnilist ettevalmistust.Autovõidusõidu seeriavõistlusel Baltic Time Attack Series on sellel hooajal ette nähtud neli etappi, mis toimuvad hetkel kõige paremas korras olevatel ja turvalistel maanteevõistlusteks mõeldud trassidel: Auto24 Ring Pärnus Eestis (4. mail ja 28. septembril) ja Biķernieki trassil Riias Lätis (22. juunil ja 28. juulil).

Võidusõidust osavõtjate ülesanne on väga lihtne: näidata võistluspäeva jooksul oma parimat ringi aega, mida võrreldakse võitja välja selgitamiseks teiste osalejate aegadega. Hooaja lõpuks selgitatakse välja ka iga klassi võitja üldarvestuses. Igal võidusõidust osavõtjal on võistluspäeval võimalik rajal olla viiskümmend minutit: kümme minutit kvalifikatsioonis ja kaks korda kakskümmend minutit parima ringi aja välja selgitamiseks.Osavõtjad jagatakse võistlustel seitsmesse klassi vastavalt nende sõidukile, mida sealjuures võivad kasutada mitu osavõtjat. Selleks, et võidusõidu ajal rajal üksteist ei segataks, järjestatakse osavõtjad kvalifikatsioonisõidus saavutatud tulemuste alusel. Jah, võidusõidu ajal on rajal mitu autot, aga neile ei ole ette nähtud ühisstarti või muud sellist; sarnast formaati kasutatakse F1 kvalifikatsioonisõitudes.

See võistlus on huvitav ka pealtvaatajate jaoks, sest sõitude vahele ei jää pause ja tõenäoliselt võistlevad võimsamate sportautode klassides parima tulemuse eest mitte ainult siin juba nähtud sportautod, vaid ka mitmed spetsiaalselt selle võistluse jaoks ehitatud autod. Baltikumi jaoks on uudis veel klass Supercar, mille raames näeme rajal eksklusiivseid autosid. Selleks, et muuta võistlus huvitavamaks nii pealtvaatajate kui osavõtjate jaoks, näevad seeriavõistluse korraldajad aktiivselt vaeva selle nimel, et tuua võistlustele osalema väliskülalisi.

Rohkem infot võistluste toimumise ja tehniliste tingimuste kohta võib leida seeriavõistluse kodulehelt www.timeattack.lv ning sotsiaalvõrgustikest, kasutades otsimisel @baltictimeattack.
Loe edasi uudise lehel
 
Viimati :

Indrek

Rallihull :D
Staff
28 Detsember 2011
2,273
559
113
Baltic Time Attack Series sai põneva avalöögi Auto24ringil

6547


Maikuu esimene nädalavahetus oli paljudes paikades külm ja lumine, kuid erinevalt soomlastest otsustasid Baltic Time Attack Series´i korraldajad oma plaane mitte muuta. Lõpuks selgus, et Pärnusse lumi ja vihm ei jõudnudki ning võistlus toimus kuival rajal.

Avaetapil Pärnu külje all asuval Auto24ringil tegi Lamborghini Huracan Super Trofeol sõitnud Artūrs Batraks ringiajaks 1:15.962, mis jääb vaid 1,345 sekundiga alla Formula Baltic Open-klassi vormeliga püstitatud ametlikule rajarekordile.

Ilmaennustust eiras neljast riigist Pärnusse saabunud 33 osalejat, kes osalesid kuues võistlusklassis. Juba kvalifikatsiooniring ennustas tihedat konkurentsi, ringiajad olid võrdsed kõigis võistlusklassides. Oodatult paranesid ajad päeva edenedes – nii oli kvalifikatsioonis Batraksi ringiajaks 1:19.663, esimeses võistlussõidus 1:18.765, ent teisel katsel kärpis ta sellest veel tervelt 2,8 sekundit. Konkurendid nii suurt edasiminekut näidata ei suutnud, kuid aegu parandasid kõik.

Võistlus lõppes täpselt enne Pärnut tabanud paduvihma – nii et võistluse korraldajatel õnnestus ilma “tellimine” sajaprotsendiliselt!

Eduards Kalve, Baltic Time Attack Series juht: “Väga hea meel, et me ei pidanud võistlust vaatamata ähvardavale ilmaennustusele ära jätma ja et nii paljud osalejad Pärnusse jõudsid. Rajal oli tõeliselt sõbralik võistlejate pere ja suurepärane, et selline ürituse formaat neile kõigile sobib. Võime kinnitada, et ees ootab veel vähemalt kolm võistlust ning järgmine kord saavad Balti- ja Põhjamaade ning teiste naaberriikide sõitjad näidata oma oskusi Bikernieki ringrajal Riias.”

Avaetapil Auto24Ringil ei olnud kiireimas Unlimited-klassis vastast Lamborghini Huracan Super Trofeol sõitnud Artūrs Batraksile, kellele järgnes Raimonds Tihonovs (Nissan 200SX).

Ekslusiivses Supercars-klassis domineerisid Porschedel sõitnud leedulased. Võitis Mantas Janavičius (Porsche 911 Turbo S), edestades Marius Bartkust (Porsche 911 GT3). Bartkus oli küll eelsõitudes kiirem, kuid ajasõitudes jäi ta 0,7 sekundiga alla ja nii tuli kokkuvõttes leppida II kohaga. Kolmas koht kuulus Jonas Poskusele, kes eelsõitudes oli alles viiendal kohal.

Honda Civicul sõitnud Modris Žentiņš võitis probleemideta PRO2000-klassi, edestades samuti Hondat roolinud eestlast Aivar Aedmaad.

Kõige populaarsem oli 3000+-võistlusklass ning siin võttis esikoha Leedu võidusõitja Dainius Kablys (Mitsubishi Lancer Evo X), kes edestas lätlasi Edgars Freivaldsi (Mitsubishi Lancer Evo X) ja Mārcis Stūriškat (Subaru Impreza).

Lätlane Andris Čats (BMW 330i) oli kiireim 3000-klassis. Järgnesid kaks Eesti võistlejat – Vladimir Tkatšov (Honda Civic Type-R) ning kvalifikatsioonis kiireimat aega näidanud Juri Ledjajev (BMW 328).

Klassis 2000 vallutasid poodiumi Honda Civicutel sõitnud lätlased. Esikoha võttis Reinis Trūps, järgnesid Sandis Siliņš ning võistluse noorim ja ainus naisvõistleja Marta Starka.

Baltic Time Attack Series´i teine osavõistlus toimub 22. juunil Biķernieki ringrajal Riias. Lisainfot nii ürituse kui reeglite kohta leiab võistluse veebiküljel www.timeattack.lv ning sotsiaalmeedias (@baltictimeattack).

BTAS19-1-02.jpg BTAS19-1-03.jpg BTAS19-1-04.jpg BTAS19-1-05.jpg BTAS19-1-06.jpg BTAS19-1-01.jpg BTAS19-1-07.jpg BTAS19-1-08.jpg
 

Vastamiseks pead olema sisse loginud!

Liitu meie rallisõprade kommuuniga, või logi sisse!

Registreeru

Liitu meie rallisõprade kommuuniga!

Logi sisse

Oled juba kasutaja? Siis logi sisse.

28. Kennards Hire Rally Australia 2019

Palju õnne sünnipäevaks!

Kuu Top Kasutajad

 • Sellel kuul: 8
 • Sellel kuul: 5
 • Sellel kuul: 3
 • Sellel kuul: 1
 • Sellel kuul: 1

Viimased tegevused

Viimased Uudised

Aasta rallifoto valimine
Järgmise aasta Mehhiko MM-rallil tehakse ajalugu
VIDEO: Nikolai Grjazin testis uuendatud Hyundai i20...
Ken Blocki Climbkhana 2
Peugeot Sport esitles ametlikult oma uut 208R4...

Millist foorumi disaini kasutad?

 • Valget

  Hääli: 7 21.9%
 • Musta

  Hääli: 16 50.0%
 • Klassik

  Hääli: 6 18.8%
 • Must Klassik

  Hääli: 3 9.4%

Kes tuleb 2019 WRC Maailmameistriks?

 • Ott Tänak

  Hääli: 64 98.5%
 • Sebastien Ogier

  Hääli: 1 1.5%
 • Thierry Neuville

  Hääli: 0 0.0%
 • Sebastien Loeb

  Hääli: 0 0.0%
 • Keegi muu

  Hääli: 0 0.0%

Reklaam