Auto24ring toob Koit Toome ringrajale võistlema

Ralli.ee

Rallifanaatik
Staff
Moderaator
28 Detsember 2011
496
40
63
Olen
Rallifänn
Foto - Madis Sinivee.jpg

Foto: Madis Sinivee
Võidusõit ringrajal on midagi sellist, mida on sõnadega raske kirjeldada. Selge on see, et külmaks ei jäta see kedagi, alustades raja äärsest glamuursest melust ja lõpetades ülipõnevate ratas-rattas võitlustega rajal. Ja loomulikult kirsina tordil šampuse pritsimine poodiumil fännide kisa saatel. Seda kõike saab nautida Põhjmaade kõige uuemal ja moodsamal ringrajal, Pärnu külje all Audru vallas asuval auto24ringil ning tänavu toob auto24ring rajale Koit Toome, kellel on küll loomulik huvi autospordi vastu, kuid kes pole varem tuntud kui võidusõitja.

Nimelt alustab auto24ring sellel aastal projektiga, kus ühest avaliku elu tegelasest, kes pole varasema autoringraja võistluskogemusega, koolitatakse välja võidusõitja. Andekas muusik ja teleprojekti “Su nägu kõlab tuttavalt” võitja Koit Toome pole teinud saladust, et peab lugu tehnikaspordist ja nüüd on tal võimalus ennast proovile panna autoringraja Eesti meistrivõistlustel BMW 325 klassis. Esimene treeninglaager on juba selja taga ja kokku stardib Koit Toome neljal auto24ringil toimuval autoringraja Eesti meistrivõistluste etapil. Tema sõidutreeneriks on suurte autoringraja kogemustega Martin Laur.

Koit Toome: "Vaatamata sellele, et mind ootab töiselt ees üks töisemaid suveperioode, ei mõeldnud ma kaua, kui mulle selline pakkumine tehti. Algselt kaalusime ka Soome ja Läti etappe, kui need pidime just minu tiheda graafiku tõttu ära jätma. Autosport on mulle alati olnud südamelähedane ja olen ka unistanud sellest, et muusika oleks töö ja autosport hobi. BMW 325 sari on mulle juba varem silma jäänud ja ootan esimest võistlust sellel nädalavahetusel suure huviga. Annan endale aru, et olen ikka päris rookie ja üritan iga hetkega, mis auto24ringil veedan, end edasi arendada."

auto24ringi eesotsas on Andres Hall, kes on aktiivse sõitjana võitnud mitmeid tiitleid Eestis ja Baltikumis. Kust tuli selle projekti idee ja miks osutus Koit sõitjaks selles projektis?

Andres Hall: "auto24ringi meeskond on alati lahedate ideede otsingutel. Kui algavaks hooajaks uusi tegevusi planeerima hakkasime, võtsime teemaks juba varasemalt veidi mõlgutatud mõtte, tuua võistlema keegi, kes on tuntud aga seda võidusõidust täiesti erinevalt alalt. Lisaks peaks selles rollis olev inimene olema meeldiv suhtleja, muidu tore inimene ja omama potentsiaali ringrajavõistlusel hakkama saamiseks. Olles Koiduga rajal varem kohtunud oli vähemalt minul selge, et just Koit sobiks sellesse rolli ideaalselt. Ei taha ootusi liiga kõrgele kütta aga ega me tühjale kohale ettepanekut teinud poleks."

Koit Toome sõiduõpetajaks on nii kardi kui vormeliroolis häid tulemusi näidanud Martin Laur, kes on auto24ringil aidanud paljudel oma parimat ringiaega mitme sekundi jagu paremaks saada. Koidu ja Martini esimene kohtumine oli mai alguses auto24ringil toimunud autoringraja treeninglaagris ja Lauri sõnul näitas andekas laulja ennast ka BMW 325 Cup auto roolis väga võimekana.

Martin Laur: “Koit Toome puhul on tegemist äärmiselt võimeka inimesega, kellel on suur õpivõime ja tahe end pidevalt arendada. Tänaseks oleme rajal sõitnud mõned testisessioonid ning iga korraga on Koit õppinud midagi uut ning ringiaeg võrreldes eelnevate sessioonidega märgatavalt paranenud. Oleme jõudnud olukorrani, kus üksi rajal olles suudab ta juba täiesti arvestatavaid ringiaegu sõita. Kindlasti saab tema jaoks olema suurimaks väljakutseks ja uueks proovikiviks start koos teiste autodega, positsiooni eest võitlemine, vastavalt olukorrale trajektooride valimine jms, seega esimene võistlus saab olema kindlasti äärmiselt huvitav."

Koit Toome toob koos auto24ringiga rajale Addinol, võistlusvarustusega aitab Racingexpert, võidusõidutehnika eest hoolitseb Jõujaam ja videod toob autost arvutisse GoPro.

Meelis Orgla, Addinol Lube Oil OÜ juhatuse liige: “Addinoli turunduses on suur roll autospordil, seda selle atraktiivsuse ja meile olulise sihtgrupi tõttu. Peale uue auto24ringi valmimist on autoringrajasport Eestis näitamas tõusvat trendi ja huvi selle vastu on kasvanud hüppeliselt. Oleme seni olnud aktiivsed autoralli poolel, Koit Toome projekt annab meile suurepärase võimaluse siseneda autoringrajale. Addinol on Koit Toome ja auto24ringi ringrajaprojektis ametlikuks õlipartneriks ja auto ettevalmistusel tehniliseks nõustajaks määrdeainete alal."


Lisainfo:
BMW 325 Eesti meistrivõistluste avaetapi esimese võistlussõidu start on 17. mail kell 14.35 ja teise võistlussõidu start 18. mail kell 12.00. Detailne nädalavahetuse ajakava on lisatud manuses.
BMW 325 Cup on populaarseim autode ringrajavõistluse sari Eestis ja Baltikumis. Sarja kandvaks ideeks on mõistlike kuludega võimalikult võrdsete autodega ringrajal võistlemise võimaluse pakkumine. Sari on sõitjate hulgas populaarne tuues igal võistlusel starti 15-20 osalejat.
Autodena on kasutusel BMW 325 E36 versioonid, mille ümberehitused on rangelt piiratud. Üldistades saab tehniliste tingimuste kohta öelda, et kasutatakse standrardautosid, milledest on eemaldatud kõik võidusõiduks mittevajali, lisatud kaasaegne võidussõidu turvavarustus ja paigaldatud kindlaksmääratud võidusõiduvedrustus.
auto24ring on Eesti ainuke autode ja mootorrataste ringrajasõiduks mõeldud suletud rada. 2012. aastal lõppenud rekonstrueerimise järel sai valmis Põhjmaade moodsaim ringrajakompleks, kus võistlusi saab pidada neljal eri pikkuse ja kujuga trassil, millest pikim on 3,2 kilomeetrit. Lisaks on kompleksi ehitatud ka rallikrossirada, samuti suur boksiväljak, teenindushooned koos statsionaarsete garaažidega ja kõik muu juurdekuuluv. Rekonstrueerimistöödeks eraldas riik läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse 3,2 miljonit eurot, millele erainvestorid lisasid veel 1,2 miljonit.

Margus Kiiver
 

Attachments

Vastamiseks pead olema sisse loginud!

Liitu meie rallisõprade kommuuniga, või logi sisse!

Registreeru

Liitu meie rallisõprade kommuuniga!

Logi sisse

Oled juba kasutaja? Siis logi sisse.

Kuu Top Kasutajad

 • Sellel kuul: 5
 • Sellel kuul: 3
 • Sellel kuul: 2
 • Sellel kuul: 1
 • Sellel kuul: 1

Neste Rally Finland

Viimased tegevused

Viimased Uudised

Lähiajal toimuvad võistlused

Millist foorumi disaini kasutad?

 • Valget

  Hääli: 7 21.9%
 • Musta

  Hääli: 16 50.0%
 • Klassik

  Hääli: 6 18.8%
 • Must Klassik

  Hääli: 3 9.4%

Kes tuleb 2019 WRC Maailmameistriks?

 • Ott Tänak

  Hääli: 57 98.3%
 • Sebastien Ogier

  Hääli: 1 1.7%
 • Thierry Neuville

  Hääli: 0 0.0%
 • Sebastien Loeb

  Hääli: 0 0.0%
 • Keegi muu

  Hääli: 0 0.0%

Reklaam